Humanita

ČČK je mezinárodní humanitární organizace, připravena vždy pomoci, když je třeba.V naléhavých situacích mimo ČR jsou většinou vyhlašovány sbírky a výtěžek zasílán na potřebné místo – zemětřesení, tsunami, povodně, požáry…

V krizových situacích u nás – povodně – jsou vyhlášeny místní sbírky hygienických a úklidových prostředků, vody eventuálně další vybavení pro domácnost, půjčujeme vysoušeče.

Pro finanční sbírky jsou stálá konta, kam mohou obyvatelé přispívat libovolnou částkou kdykoliv…

Finanční částky, vybrané u nás či získané ze zahraničí, se po skončení krize rozdělují podle pravidel do potřebných domácností.

 

Od 17. 3. 2015 může Český červený kříž opětovně konat veřejnou sbírku (osvědčení MHMP viz http://www.cervenykriz.eu/cz/fondhumanity/osvedceniVS.pdf) a dnešním dnem jsou již spuštěny všechny možnosti přispívání, které byly k dispozici i při předchozí sbírce.

Na veřejnou sbírku lze k dnešnímu dni přispět těmito způsoby:
– zasláním příspěvku na bankovní účet č. 333999/2700 (QR kód pro platbu pomocí mobilní aplikace banky viz příloha),
– zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS CCK (jednorázová) nebo DMS ROK CCK (roční podpora – automaticky strháváno každý měsíc po dobu jednoho roku),
– on-line platba pomocí platebního tlačítka Klikni a daruj (platba pomocí platební karty, aplikace Master Card Mobile, platebního systému Paysec a internetového bankovnictví ČSOB a ERA),
– platba v rámci mobilní aplikace SEJF.

Aktuální informaci o výzvách naleznete na http://www.cervenykriz.eu/cz/fondhumanity.aspx.

 

Nebo * zašlete příspěvek na účet veřejné sbírky ČČK č. 333999/2700 (QR kód). * zašlete příspěvek prostřednictvím Sejf. Více na www.sejf.cz.

* odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS CCK na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Český červený kříž obdrží 28,50 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

* můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK CCK na telefonní číslo 87 777 a každý měsíc Vám po dobu jednoho roku bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.